Ентомофаг Галиця АфідімізаЕнтомофаг Галиця Афідіміза
Кликните для увеличения

Ентомофаг Галиця Афідіміза

Короткий огляд

Личинки ентомофага Галиця Афідіміза – дієвий засіб захисту рослин від різних видів попелиць (тлі) у тепличних умовах в закритому ґрунті.
 Галиця Афідіміза ефективний у боротьбі зі шкідниками типу:

  • персикова (оранжерейна ) попелиця (тля)
  • баштанна попелиця (тля)
  • звичайна картопляна попелиця (тля)
  • капустяна попелиця (тля)

Ентомофаг плідно працює при боротьбі зі шкідниками на овочевих культурах.
 Застосовується як в комплексі з іншими ентомофагами, так і самостійно.

Відсутній на складі

Опис
  • Застосування ентомофага Галиця Афідіміза (Aphidoletes aphidimyza)

    Галиця афідіміза успішно використовується для біологічної боротьби з попелицями на огірках, перці, томатах, хризантемах, трояндах і ряді інших декоративних рослин в умовах закритого ґрунту. Ефективними є випуски в комплексі з паразитом Aphidius colemani.
     Найбільш широко Галиця використовується в ґрунтовій культурі, що пояснюється сприятливими умовами для процесу окуклювання (ґрунт, гравій і ін.). У ґрунтовій культурі досить ефективним може бути тільки одне розселення хижака, з урахуванням подальшого природного відтворення. Але, як правило, проводять додаткові 2-4 інтродукції, для підтримки популяції хижака. Норма виселення хижака становить 3-5 особин на 1м². Випускання хижака проводять у безпосередній близькості від колоній шкідників.
     При субстратній культурі (мінерало-ватні субстрати, кокосове волокно), відтворення популяції хижака значно лімітується, з причини відсутності необхідних умов для окуклювання. Розселення хижака проводять з розрахунку 5-10 особин на 1м² з інтервалом 1-2 тижні (залежно від щільності популяцій шкідника). Збільшення норм випуску хижака сприяє більш ефективному контролю над шкідливими організмами.

    Зростання та активність ентомофага

    Галиця Афідіміза інтенсивно розмножується в теплицях і не прагнє залишити останні, доти, поки там є шкідник.
     Особини Галиці найбільш активні в сутінковий час, а в світлий час дня ховаються в затінених вологих місцях.
     Самки Галиці відкладають яйця в колонію попелиць. З яєць, зазвичай помаранчевого кольору, виводяться червоподібні личинки, які поїдають попелиць.
     Зверніть увагу що, відразу після появи на світ, личинки галиці напівпрозорі і малопомітні. З плином часу личинки набувають колір (від жовтого-помаранчевого до червоного) в залежності від виду попелиці, яку вони поїдають.
     Личинки паралізують попелиць ферментом, що міститься в «слині». Виділення «слини» настільки рясні, що від неї гине набагато більше попелиць, ніж може з'їсти личинка галлиці.

  • Основні напрямки захисту рослин за допомогою Галиця Афідіміза:

    Личинки живляться різними видами попелиць:

    • - персикова (оранжерейна) попелиця
    • - баштанна попелиця
    • - звичайна картопляна попелиця
    • - капустяна попелиця

    Галузь застосування:

    Галиця афідіміза ефективна в літньо-осінню пору року на овочевих культурах, як в комплексі з паразитами (наприклад, Aphidius colemani), так і самостійно.
     Рекомендується для застосування у закритому ґрунті.

    Стандартна поставка:

    уточнити у консультантів Агромар

    Довідка щодо ентомофага:

    Aphidoletes aphidimyza Rond. – представник ряду двокрилих (Diptera), родини галлиц (Cecidomyiidae), невеликий комарик довжиною близько 5 мм, з тонкими довгими ногами.

    Харчуються солодкими виділеннями попелиць. Самки знаходять колонію попелиці і відкладають до неї дрібні помаранчеві яйця, кількість яких залежить від чисельності шкідника. З яєць виходять черв'якоподібні, безногі личинки, спочатку маленькі напівпрозорі і непомітні. З віком стають яскраво пофарбованими у жовтий, помаранчевий або червоний колір. У слині личинок галиці містяться ферменти, які паралізують жертву, причому хижак вбиває набагато більше шкідників, ніж може з'їсти.

Додатковий опис застосування ентомофага

Колонізацію хижака Галиця Афідіміза починають з появою перших осередків попелиці. Ентомофаг застосовують у фазі кокона, розміщуючи поблизу виявлених колоній попелиць. Кокони необхідно вносити до теплиці в день початку льоту дорослих комах-шкідників.

Перед застосуванням кокони злегка зволожують і поміщають у паперовий або пластиковий стакан об'ємом близько 100 мл, який попередньо прорізають збоку на висоті 2 см від дна, і краї́ розрізу відгинають назовні. Стакан закривають кришкою із закріпленим у ньому тонким дротом. За допомогою дроту склянку підвішують за черешок листа у нижній частині рослин. Такі заходи необхідні для охорони коконів від мурах, які зазвичай у великій кількості мешкають поблизу колоній попелиць і знищують афідофагів.

Колонізацію хижака проводять щотижня до тої пори, поки співвідношення личинок галиці і попелиць в колоніях на рослинах не досягне 1: 5.

Галиця чудово розмножується у теплиці і не залишає приміщеня, поки там є шкідник. Особливо вона ефективна на овочевих культурах, як в комплексі з паразитами, так і самостійно.

Оцінка ефективності хижої галиці у виробничих теплицях на огірках показала*, що афідіміза є перспективним афідофагом, здатним повністю придушити осередки розмноження баштанної попелиці або сповільнити швидкість її розмноження. У період з 1976 по 1983 рр. був проведений біологічний захист огірків у теплицях за допомогою галлиці на площі 94000 м2. Збільшення врожаю становило від 0,3 до 1,4 кг з 1 м2, в залежності від конструкції теплиці.

На перцях солодких у великоблочній теплиці площею 10000 м2 прибавка врожаю в результаті застосування галлиці склала 0,3 кг з 1 м2, всього отримано 132,57 ц перців вільних від пестицидів


*Дисертація: Єрмолаєв М. Є. Хижа галлица афідіміза, вдосконалення методики її масового розведення, зберігання і застосування у захищеному грунті Нечорноземної зони 1984 р.

Відгуки
Оберіть зручну для Вас мовну версію Выберите удобную для Вас языковую версию
[profiler]
Memory usage: real: 12582912, emalloc: 10422520
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem