Хибна Борошниста росаХибна Борошниста роса
Кликните для увеличения

Інші зображення

 • Ложная мучнистая роса на огурцвх
 • Поражение Ложной мучнистой росой

Хибна Борошниста роса

Стислий опис хвороби рослини:

Хибна борошниста роса вражає тільки листя огірка в усі фенофази розвитку рослин – починаючи із сім'ядоль і до закінчення вегетації

Джерело хвороби:

Збудник хвороби рослин Хибна Борошниста Роса (пероноспорозу) огірка – грибоподібний організм (псевдогриб, мікоїд) - Pseudoperonospora cubensis Rostowz. Відноситься до роду Pseudoperonospora (псевдопероноспора), класу Oomycetes (ооміцети), царству Chromista (хромиста).

Умови, що сприяють розвитку хвороби:

 • холодна роса у відкритому ґрунті і висока вологість повітря в теплиці – особливо, коли на поліетиленовій плівці і на рослинах утворюється конденсат, або на листках починається гутація;
 • низька нічна температура повітря (13-15°С), помірна денна температура повітря (18-23°С); 
 • поливання грядок з огірками холодною водою, зайва щільність висадки рослин на грядках.
Опис
 • Симптоми захворювання рослин Хибна Борошниста роса

  У більшості випадків Хибна борошниста роса проявляється на дорослих рослинах з другої половини літа, коли випадає холодна роса або стоїть тривала дощова погода.

  У теплицях, зазвичай під ранок, на верхній стороні листя з'являються окремі маслянисті зеленувато-жовтуваті великі вугласті плями.  Пізніше на нижньому боці листа хворих рослин проявляється сірий наліт – спороношення гриба. Згодом плям на листках огірків стає більше. Плями від Хибної борошнистої роси в центрі набувають сіро-коричневе забарвлення, вони зливаються одина з одною, і лист засихає.
   При сильному ураженні засихає практично усе листя огіркової рослини.

  Хвороба розвивається дуже швидко – протягом кількох днів, у сприятливих для Хибної борошнистої роси умовах, може бути заражена вся теплиця.

 • Спосіб боротьби з Хибною Борошнистою росою:

  Для боротьби із захворюванням огірків Хибна борошниста роса, рекомендується обприскувати рослини робочим розчином АгроМар F відповідно з наведеною нижче методикою: 

  Обробка Огірків  з метою профілактики і лікування.
  Фаза розвитку
  Витрата робочого розчину*,
  л / га
  Витрата АгроМарF,
  мл/10л води
  Кількість обробок
  2 - 3 листи
  3 - 5
  - - -
  1
  5 - 6 листків
  4 - 5
  - - -
  1 - 2
  Бутонізація, початок цвітіння
  4 - 5
  - - -
  1 - 2
  Поява зав'язі
  5 -7
  - - -
  1 - 2
  Зростання плодів
  5 - 7
  - - -
  1 - 2
  Плодоношення
  5 - 7
  - - -
  кожні 9 - 14 днів

  *Робочий розчин для обробки рослин (біофунгіцид) готується в день проведення робіт і може зберігатися у прохолодному місці не більше 4 годин.  Докладніше >>>

  Успішність лікування огірків від Хибної Борошнистої Роси залежить від дотримання запропонованої методики обробки рослин. Норми і періодичність внесення залежать від розміру і типу оброблюваних площ.

  Уточніть норми внесення засобу захисту у наших консультантів за телефонами або Напишіть листа.

Відгуки