Клястероспоріоз плодових дерев
Стислий опис хвороби рослини:
Хвороба культурних рослин вражає плодові дерева.
Джерело хвороби:
гриб Clasterosporium carpophilum Aderh, що зберігся в уражених рослинних рештках і пошкодженій хворобою деревині. Збудник захворювання зберігається у вигляді міцелію і конідій. Накопиченню і збереженню інфекції сприяє витікання камеді.
- Опис
Симптоми захворювання рослин Клястероспоріоз плодових дерев:
Хвороба вражає всі надземні органи дерев: листя, пагони, бруньки, квіти, зав'язі і плоди, – проте типові ознаки проявляються саме на листі. При захворюванні клястероспоріозом на листі утворюються окремі дрібні (1-2 мм) округлі червоно-бурі плями. Протягом декількох днів плями збільшуються у розмірах до 3-5 мм, і тканини рослини в цих місцях поступово відмирають. Також плями, що утворилися в результаті захворювання рослини, світлішають в центрі, після чого тканини рослини в цих місцях відмирають і випадають. В результаті на листках утворюються дірки (отвори) з червоною облямівкою.
Наявність червоної облямівки на листках уражених рослин – важлива діагностична ознака клястероспоріоза. За цією ознакою відрізняють цю хворобу рослин від інших плямистостей (наприклад, від бактеріальної плямистості).На корі молодих пагонів, при сильному ураженні Клястероспоріозом, з'являються невеликі округлі червоні плями з темною облямівкою. Згодом плями від захворювання подовжуються, западають і розтріскуються. З таких пошкоджених ділянок часто випливає камедь (клейка в'язка речовина), після висихання якої залишається склоподібна плівка жовтуватого кольору.
Тріщини, що з'являються в результаті захворювання рослини, періодично зарубцьовуються і знову розростаються. Це призводить до утворення навколо них наростів. Камедь виділяється також з уражених бруньок, надаючи їм блискучого вигляду. Такі бруньки чорніють і відмирають, а квітки і зав'язі опадають.При ураженні клястероспоріозом вишні та черешні на плодах з'являються виразкові плями. Тканина в місцях ураження руйнується та засихає, а плоди деформуються і розростаються однобоко.
Шкідливий ефект від захворювання рослини проявляється в загальмованості зростання і розвитку дерев. Зменшується площа фотосинтетичної активності листової пластинки рослини. На хворих рослинах передчасно опадає листя.
Як наслідок знижується обсяг і якість врожаю.
Клястероспоріоз часто набуває хронічного характеру, що призводить до відмирання всієї рослини.
Розвитку хвороби сприяє помірно тепла (19 ... 26 ° С) дощова погода в літній період.Спосіб боротьби з Клястероспоріозом плодових дерев:
Для зниження впливу клястероспоріозу потрібно зрізати і спалити уражені хворобою пагони. Цю операцію здійснюють восени перед опаданням листя, коли ознаки захворювання рослини (витікання камеді, уражене листя) добре помітні.
Додатково для профілактики захворювання дерева необхідно обприскувати. Як засіб для захисту можна використовувати біопрепарат для рослин «АгроМар» F, який ефективно сприяє локалізації хвороби.
Як варіант для профілактики обробляти біопрепаратом для рослин АгроМар F додержуючись нижче наведеної технології.Технологія обробки КІСТОЧКОВИХ ПЛОДОВИХ КУЛЬТУР вишня, черешня, слива, абрикоса, персик, засобом для рослин АгроМар FФаза розвиткуВитрата робочого розчину*,
л / гаВитрата АгроМарF,
мл/10л водиКількість обробокНабухання плодових бруньок3 - 5- - -1Рожевий бутон3 - 5- - -1До цвітіння3 - 5- - -1Поява зав'язі5 - 8- - -1 - 2Обпадання сухих пелюсток8 - 10- - -1 - 2Зростання плодів8 - 10- - -2 - 3
(Кожні 7 -14 днів)Збирання плодів10 - 12- - -1 - 2*Робочий розчин для обробки рослин (біофунгіцид) готується в день проведення робіт і може зберігатися у прохолодному місці не більше 4 годин. Докладніше >>>
- Відгуки