Кучерявість листя персика
Короткий опис хвороби рослини:
Жертвою цього захворювання рослин найчастіше стають фруктові дерева – персики та нектарини.
Джерело хвороби:
гриб Tapbrina deformans. Збудник хвороби живе між лусочками бруньок, на їх поверхні і в пошкоджених листках. Зараження рослин відбувається у період набрякання бруньок. У хворих дерев затримується зростання та розвиток, знижується зимостійкість.
- Опис
Симптоми захворювання рослин Кучерявість листя персика:
Ця хвороба персика вражає листя та пагони дерева і виявляється вже на початку вегетації. Листя, що тільки що вийшло з бруньок, вже має ознаки захворювання – бурштинове або червонувато-рожеве забарвлення і нерівну хвилясту (кучеряву) поверхню.
Через 10-12 днів після появи хвороби рослини, на нижньому боці листка утворюється білий воскоподібний наліт – це результат розмноження гриба. Надалі такі листя буріють і обпадають.
Оголення пагонів в уражених кучерявістю персикових дерев починається, як правило, знизу. Від цього пагони набувають вигляду пензлика, потовщуються, викривляються і набувають жовтуватого відтінку. Частина оголених пагонів персикових дерев засихає, починаючи з верхівки, інші гинуть при перших заморозках.
Плоди, що розвиваються на уражених кучерявістю дворічних пагонах, опадають.Спосіб боротьби із кучерявістю листків персика:
Необхідно обрізати і спалювати уражені пагони восени та навесні. Особливо уважно треба поставитися до видалення уражених пагонів в травні, коли ознаки хвороби персика яскраво виражені. Для досягнення більшого ефекту потрібно профілактично обприскувати дерева засобами для захисту рослин.
Впевнений позитивний результат у боротьбі з хворобою персика дає обприскування біологічним засобом АгроМар F.
Як варіант для профілактики кучерявості листя – обробляти дерева біопрепаратом для рослин АгроМар F відповідно з нижче наведеною технологією.Технологія обробки КІСТОЧКОВИХ ПЛОДОВИХ КУЛЬТУР вишня, черешня, слива, абрикос, персик, засобом для рослин АгроМар F
Фаза розвиткуВитрата робочого розчину*,
л / гаВитрата АгроМарF,
мл/10л водиКількість обробокНабухання плодових бруньок3 - 5- - -1Рожевий бутон3 - 5- - -1До цвітіння3 - 5- - -1Поява зав'язі5 - 8- - -1 - 2Обпадання сухих пелюсток8 - 10- - -1 - 2Зростання плодів8 - 10- - -2 - 3
(Кожні 7 -14 днів)Збирання плодів10 - 12- - -1 - 2*Робочий розчин для обробки рослин (біофунгіцид) готується в день проведення робіт і може зберігатися у прохолодному місці не більше 4 годин. Докладніше >>>
- Відгуки