Попелиця (тля)
Стислий опис шкідника рослин:
Попелиці – дрібні комахи шкідники. Дорослі особини попелиць досягають в довжину до 7 мм. Залежно від виду і харчування цей шкідник може мати різне забарвлення: чорне, сіре, блідо-зелене і зелене.
Попелиця – малорухома комаха, часто живе на нижньому боці листя.
Попелиця завдає шкоди практично всім видам культурних рослин.
Утрати від шкідника:
Попелиця є вкрай небезпечним шкідником для рослин, з огляду на особливості харчування і здатність швидко нарощувати чисельність колонії. Шкідник харчується соком рослин. Протикаючи своїм хоботком лист або пагін попелиці висмоктують сік рослини, що призводить до уповільнення зростання та в'янення.
Попелиця є рознощиком різних вірусних захворювань, а виділення цього шкідника рослин є субстратом для появи грибкових захворювань.
- Опис
Зовнішні ознаки поразки від Попелиці:
Попелицю нескладно помітити неозброєним оком, ці дрібні шкідники зазвичай живуть колоніями в місцях з найбільш ніжним покровом (наприклад, на нижній частині листа, в точці зростання, на молодих бутонах, пагонах і т. д.). Великі колонії попелиці можуть істотно послабити рослину.
Листя пошкоджених шкідником рослин скручуються і жовтіють, змінюється форма поверхні листа (помідор, огірок, капуста та ін.).
Бутони квітів можуть не розвинутися або дати неповноцінні квітки.
У плодових дерев (черешня, вишня, персик та ін.) викривляються кінчики пагонів і при сильному пошкодженні перестають розвиватися.
На нижніх листках рослин від попелиці з'являється липкий солодкуватий наліт — медяна роса або падь.Явною ознакою присутності попелиці є активність мурах на рослині. Взаємодія цих комах завдає ще більшої шкоди рослинам. Мурахи харчуються виділеннями попелиці або так званої медвяної росою. В результаті шкідник знаходить захисника і зрощувальника наступних поколінь особин. Таким чином, при боротьбі з попелицею необхідний знаходити способи усунути присутність мурах на уражених рослинах.
Спосіб боротьби з Попелицею (Тлею):
Боротьбу з попелицею бажано починати восени або ранньої весни, в якості профілактики проводити знезаражування ґрунту (див. препарат Аргомар-D).
Обробку рослин від попелиці необхідно провадити до розпускання бруньок, позбавляючись від личинок шкідника, які вийшли після зими. Надалі обробка буде давати відчутний результат, якщо провадити її на ранній стадії виявлення попелиці – до стадії деформації листя.
Для такої обробки рослин від шкідників існує широкий вибір препаратів. З асортименту AGROMAR для боротьби з попелицями рекомендується використовувати засіб захисту рослин АгроМар–I.
Культура, що оброблюєтьсяВитрата
АгроМар–I
на 1л води, млЗернові культури (пшениця, жито, ячмінь і т.д.)8Овочеві культури
(огірки, помідори, баклажани, капуста і т.д.)
8Плодово-ягідні культури (садові дерева, кущі)6Декоративні культури, квіти8
Для боротьби з попелицями рекомендується ще один високоефективний метод із застосуванням ентомоакаріфагів.
Практичність випусків комах-ентомофагів заснована на здатності ентомоакаріфагів вирощувати потомство, відкладаючи яйця у тіло попелиці. При цьому самі ентомофаги не виявляють зацікавленості до культурних рослин.
Додатковим позитивним чинником застосування ентомофагів у боротьбі зі шкідниками є природна поживна активність личинок цих комах до личинок попелиці.ЕнтомофагКількість випуску,
особин на 1 кв мАфідіус Колемані (Aphidius colemani)3 - 5Золотоочка звичайна (Chrysoperla carnea)15 - 20Макролофус калігінозус (Macrolophus caliginosus)0,5 - 3
- Відгуки